4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás týmto informuje, že vyššie uvedené údaje budú spracované za účelom ponúkania, uzatvárania a plnenia zmlúv o životnom a neživotnom poistení v rozsahu špecifikovanom tu. Prehlasujem, že som sa s ním zoznámil a porozumel mu.

3 jednoduché tipy, ako celej rodine uľahčiť návrat do školy

Opäť je tu tá známa časť roka - čas, ktorý rodičia s radosťou vítajú a deti oplakávajú: návrat do školy. Zasadnúť po dlhých letných prázdninách späť do školských lavíc môže byť ťažké. Našli sme pre vás 3 jednoduché spôsoby, ako celý proces trochu uľahčiť, aby bol začiatok školy čo možno najviac pohodový pre celú rodinu.
1. Vráťte sa k rutine o niečo skôr
Nemôžete očakávať, že keď pôjdete spať o jednej ráno, budete sviežo vstávať s budíčkom o šiestej. Začnite chodiť do postele v rozumnú hodinu a vstávajte skoro. Je to oveľa lepšie, ako keď potom musíte prežívať deň na desiatich šálkach kávy. Začnite na pravidelný režim si včas zvykať aj svoje deti, takže si ráno ušetríte veľa kriku.

 

2. Napíšte si "úlohýček"
Ak máte pocit, že je ešte potreba nejaké tie veci do školy pre Vaše deti dokúpiť, odporúčame sa pohodlne usadiť a pri šálke obľúbeného čaju či kávy si vytvoriť zoznam všetkého, čo potrebujete nakúpiť a zariadiť. Nielenže s každou odškrtnutou položkou pocítite zadosťučinenie, ale prekonáte nepriateľa horšieho, než je triedny tyran: prokrastináciu. Myslite napríklad na cvičebný úbor, tašku na prezúvky či desiatovú krabičku a tiež, čo dáte do nej! 🙂 A nakoniec, poslali ste všetky prihlášky na záujmové krúžky?

 

3. Zapracujte na svojich ranných rituáloch
Napíšte si spolu s Vašimi školákmi stručný zoznam, aby ste mali istotu, že deti urobia ráno všetko, čo majú. Sami časom uvidíte, že čím budú staršie, tým viac sa na ne budete môcť spoľahnúť v tom, že budú rozumnejšie, disciplinovanejšie a vedia, čo všetko si potrebujú pred odchodom do školy skontrolovať.