4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás týmto informuje, že vyššie uvedené údaje budú spracované za účelom ponúkania, uzatvárania a plnenia zmlúv o životnom a neživotnom poistení v rozsahu špecifikovanom tu. Prehlasujem, že som sa s ním zoznámil a porozumel mu.

Je Medzinárodný deň mačiek. Patríte k mačacím milovníkom?

Medzinárodný deň mačiek

Medzinárodný deň mačiek znamená 24 hodín plných uznania a úcty jedného z najstarších a najobľúbenejších domácich miláčikov.

 

Vedeli ste, že mačka prespí až dve tretiny svojho života? Alebo že dokáže zo seba vydať až stovku zvukov, pričom pes iba desať? A mali ste poňatia o tom, že mačky sú natoľko citlivé k vibráciám, že dokážu predvídať zemetrasenie? Predpokladá sa, že v domácnostiach na celom svete je približne 500 miliónov mačiek. A to je skvelé, keďže bolo dokázané, že vlastníctvo mačiek zlepšuje psychické zdravie a pomáha uvoľniť stres a napomáha tiež pri úzkosti a depresiách. Je overené, že prítomnosť mačiek (zvierat obecne) pozitívne prispieva k lepšej duševnej kondícii.

Slovensko je domovom pre milovníkov mačiek. Slovenskí fanúšikovia týchto chlpatých domácich miláčikov prijímajú do svojich domovov – ale taktiež otvárajú kaviarne pre mačky a maľujú obrazy s mačacou tematikou.