4Life Direct - Úvodná stránka
Zavolajte teraz
0800 601 450
Opravte prosím nasledujúce nesprávne údaje

4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás týmto informuje, že vyššie uvedené údaje budú spracované za účelom ponúkania, uzatvárania a plnenia zmlúv o životnom a neživotnom poistení v rozsahu špecifikovanom tu. Prehlasujem, že som sa s ním zoznámil a porozumel mu.

10 dôležitých tipov, ako zostať v bezpečí počas cestovania

10 dôležitých tipov, ako zostať v bezpečí počas cestovania

 

Sme v strede leta, dovolenkovej a prázdninovej sezóny a je možné, že ste pre Vás i Vašich milovaných zorganizovali nejakú prázdninovú činnosť, ku ktorej vo veľkej miere patrí aj cestovanie. Nakoľko sa očakáva, že v tomto období roka výrazne stúpne počet ľudí tak na cestách, ako aj vo všetkých formách verejnej dopravy, je dôležité plánovať dopredu a prijať všetky potrebné preventívne opatrenia na zabezpečenie maximálneho možného bezpečia pre Vás i Vašu rodinu.Sme v polovici prázdninovej sezóny a je možné, že ste pre Vás i Vašich milovaných zorganizovali nejakú letnú prázdninovú činnosť, ku ktorej patrí v určitej miere aj cestovanie. Nakoľko sa očakáva, že v tomto období roka výrazne stúpne počet ľudí tak na cestách, ako aj vo všetkých formách verejnej dopravy, je dôležité plánovať dopredu a prijať všetky potrebné preventívne opatrenia na zabezpečenie maximálneho možného bezpečia pre Vás i Vašu rodinu.

Preto sme nižšie pripojili aj niekoľko užitočných tipov a informácií, ktoré by mali pomôcť zabezpečiť, aby Vaša letná rodinná dovolenka prebehla čo najhladšie a aby boli všetci členovia Vašej rodiny čo najviac chránení a v bezpečí počas celého trvania Vašej cesty.

Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Cestovanie autom

Ak ste si tento rok naplánovali prázdninový dovolenkový únik a hodláte cestovať autom, skôr ako vyrazíte, mali by ste vykonať určité kontroly a postupy, najmä v tomto období, keď počet vozidiel na ceste bude podstatne vyšší.

Držte sa nižšie uvedených tipov, aby ste cestovali bezpečne a boli plne pripravení na všetko, čo by sa mohlo pokaziť:

Svoju trasu si naplánujte s dostatočným predstihom

Aby ste zostali sústredený a mali cesty čo najviac pod kontrolou, je nutné, aby ste si svoju cestu dopredu zmapovali, aby ste nemuseli v poslednej minúte robiť za volantom zmätené a unáhlené rozhodnutia. To by mohlo zvýšiť Vaše riziko, že budete účastníkom nehody.

Najmä v období akým je leto a prázdniny, keď sa možno vydáte na neznámu cestu, k čomu patrí potýkanie sa s neznámym usporiadaním ciest je dôležité, aby ste vopred poznali svoju konkrétnu trasu a nemuseli sa rozhodovať rýchlo, neočakávane a v poslednej chvíli, čo môže prekvapiť iných vodičov a zvýšiť Vaše šance na nehodu.
 

Cestu si rozdeľte na úseky

Leto je zvláštny čas roka. Pre mnohé rodiny, ktoré by mohli často cestovať aj na dlhšie vzdialenosti než zvyčajne, len aby boli so svojimi rodinnými príslušníkmi alebo priateľmi, je dôležité zabezpečiť, aby sa nesnažili cestovať príliš ďaleko a príliš dlho bez vhodnej prestávky.


Všeobecná rada v tejto súvislosti znie: nemali by ste šoférovať viac ako tri hodiny v kuse a bez zastavenia sa na osvieženie a zbavenie sa symptómov, ktoré môžu byť často následkom pridlhého riadenia bez prestávky – ako napr. únava a možné výpadky koncentrácie.

Kľúčové je, aby ste sa neponáhľali, najmä ak cítite, že ste unavený alebo vyčerpaný. Dajte si aspoň 15-minútovú prestávku, vystúpte z auta a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Až príliš veľa nehôd je spôsobených tým, že vodiči nereagujú primerane, keď pocítia účinky dlhšieho šoférovania, než sú zvyknutí.  Urobte všetko preto, aby ste toto leto nespadli do tejto pasce!

Vykonajte nutné kontroly svojho auta

Nech cestujete v akomkoľvek vozidle, je dôležité, aby ste skontrolovali všetko potrebné a vykonali potrebnú údržbu. Až potom sa vydali na cestu, ktorá je dlhšia než obvykle, aby ste boli čo najviac v bezpečí a zmaximalizovali šance, že jazda nebude zbytočne prerušená nejakým mechanickým zlyhaním alebo problémom, keď už budete na ceste.

Držte sa rád popredných automobilových asociácií a starostlivo skontrolujte všetky kľúčové oblasti svojho vozidla skôr, než vyrazíte. Zvláštnu pozornosť venujte tlaku v pneumatikách, hladine oleja a vody, svetlám a ostrekovačom, a ubezpečte sa, že máte vo vozidle vhodnú súpravu náradia, aby ste si mohli prípadné malé opravy zabezpečiť sám.

V noci sa dobre vyspite

Podľa výskumu amerického Národného úradu pre bezpečnosť premávky na diaľniciach (NHTSA) je riadenie vozidla v stave ospalosti faktorom vo viac ako 100 000 nehodách ročne. Preto je dôležité, aby ste sa v noci pred dlhou jazdou dobre vyspali a boli tak primerane odpočinutý a bdelý. Ak je to možné, striedajte sa v šoférovaní s niekým iným. Budete tak počas celého trvania Vašej cesty vďaka zdieľaniu vodičských povinností v bezpečí.

 

Batožinu do svojho vozidla nakladajte inteligentne

Keď sa ide na rodinný výlet, hoci len na pár dní cez prázdniny, je až udivujúce, koľko vecí sa môže dostať medzi položky, ktoré treba natlačiť do auta. Musíte však byť opatrný, aby ste auto nepreťažili alebo nezaťažili príliš nerovnomerne.

Základom je snažiť sa cestovať čo najviac „naľahko“ a svedomito zvažovať, bez ktorých položiek sa Váš letný výlet zaobíde, aby ste znížili zaťaženie svojho vozidla.

 

Cestovanie verejnou dopravou

Plánujte vopred

Aby ste maximalizovali svoje šance, že sa vyhnete nehode počas cestovania verejnou dopravou, je dôležité, aby ste si svoju cestu naplánovali dopredu a nemuseli sa v poslednej minúte naháňať, aby ste chytili autobusy alebo vlaky, čo by mohlo viesť k odvrátiteľnej nehode.

Môžete použiť online plánovač cesty, ktorý Vám pomôže mať presný prehľad o tom, kde a kedy máte chytiť prípojné autobusy a vlaky. Pre každú fázu svojej cesty si vždy naplánujte dostatok času po príchode, potom sa nebudete zbytočne hnať a panikáriť , čo by mohlo zvýšiť Vaše šance, že budete účastníkom nehody.

 

Rozmýšľajte o čase cestovania

 Aby ste vo verejnej doprave zostali čo najviac v bezpečí, za zváženie stoja konkrétne časy, kedy budete absolvovať jednotlivé úseky svojej cesty. Určité zastávky a uzly verejnej dopravy, ktorými budete prechádzať budú totiž v čase špičky zrejme veľmi rušné, pričom táto nadmerná preplnenosť často vedie k zvýšenému riziku nehôd a incidentov. Ak je to realizovateľné a nespôsobí to priveľa ťažkostí vo Vašom prázdninovom rozvrhu, starostlivo popremýšľajte o naplánovaní cesty tak, aby ste sa na úzkoprofilové miesta verejnej dopravy dostali v hodinách mimo špičky. Pouvažujte aj o tom, kde by mohla mať Vaša rodina počas cesty problémy s bezpečnosťou – a prijmite primerané opatrenia.
 

Buďte si vedomý najbežnejších typov nehôd, ktoré sa vyskytujú
Nehodám vo verejnej doprave sa dá často vyhnúť, keď sa oboznámite s tými najbežnejšími, ku ktorým zvyčajne dochádza pri jednotlivých spôsoboch dopravy. Budete tak lepšie rozumieť tomu, na čo si máte dávať pozor a môžete vopred porozmýšľať nad najlepšou stratégiou ochrany seba a svojej rodiny pred ujmou počas celého trvania cesty.

Aby sme Vás podnietili k uvažovaniu, niekoľko dobrých príkladov k tomuto je o autobusoch. Jednou z kľúčových vecí, na ktoré si treba dávať pozor je hyperextenzné poranenie krčnej chrbtice, lebo v autobusoch zvyčajne nie sú bezpečnostné pásy a tak keď sa vozidlá náhodou zrazia, možnosť, že ho utrpíte značne rastie.

Vlaky často predstavujú iný súbor problémov, a to kvôli oveľa väčšej rýchlosti, ktorou premávajú. Preto medzi kľúčové aspekty na zváženie patrí zabezpečenie toho, aby boli všetky vaše osobné veci dobre zaistené a nemohli lietať po vozni, keby došlo k nárazu vo vysokej rýchlosti. Medzi bežné poranenia z vlakov môžu patriť fraktúry a poranenia hlavy, ktoré človek utrpí počas kolízie. Venujte teda pozornosť tomu, ako všetci členovia Vašej rodiny sedia a čo je priamo okolo nich. Zvláštnu pozornosť venujte všetkému, čo má ostré hrany alebo tvrdý povrch a pri náraze by mohlo spôsobiť problémy.

 

Všímajte si svoje okolie

Jednou z kľúčových vecí pri cestovaní verejnou dopravou v porovnaní s použitím vlastného vozidla je to, že nemáte luxus v podobe úplnej kontroly nad prehliadkami a údržbou pred cestou čo znamená, že sa spoliehate na niekoho iného, že prostredie, v ktorom sa so svojou rodinou nachádzate je bezpečné a chránené.

V tejto súvislosti buďte pri prvom nastúpení a sadaní do zvoleného prostriedku verejnej dopravy zvlášť bdelí a ostražití, aby bolo všetko riadne udržiavané a nič nepredstavovalo zbytočne zvýšené bezpečnostné riziko. Kontrolujte veci ako sú rozbité sedadlá, na ktorých by ste sa mohli porezať, rozliate jedlo alebo nápoj, na ktorom by ste sa mohli pošmyknúť, a prasknuté alebo zlé opravené sklo alebo súčasti, ktoré by mohli predstavovať problém.
 

Ubezpečte sa, že ste riadne pripravení, keby sa niečo stalo

Aj keď urobíte všetky rozumné a preventívne opatrenia na zaistenie maximálnej bezpečnosti seba a svojej rodiny počas svojej letnej dovolenky, k nehodám niekedy predsa len dôjde a jednoducho sa im nedá vyhnúť, čo znamená, že je dôležité byť pripravený a zabezpečiť, aby ste mali primeranú ochranu a krytie pre prípad incidentu.

Dobrým nápadom je zabezpečiť, aby ste mali vždy so sebou čosi ako základnú lekárničku, aby bolo možné ľudí v prípade nehody čo najskôr ošetriť. Myslite však aj na dlhodobejšie dôsledky, ktoré by mohla nehoda vo verejnej doprave predstavovať pre Vás a Vašu rodinu.

Vždy, keď cestujete do neznámeho prostredia, šance nehôd a zranení sa zvyšujú. Znamená to, že by bolo múdre, keby ste porozmýšľali o tom, čo by ste robili, keby ste mali počas cestovania vážnu nehodu a nejaký čas nemohli pracovať.

Aby ste boli kompletne pripravení, nech by sa toto leto stalo čokoľvek, bolo by rozumné, keby ste zvážili poistenie: Zabezpečenie pri nehode, ktoré by Vás a Vašu rodinu chránilo v prípade nehody.

Skutočnou výhodou tohto poistenia počas rušných období cestovania je to, že ponúka dvojnásobok normálneho krytia pri úmrtí, ku ktorému dôjde následkom dopravnej nehody, čo znamená, že je dokonalé na ochranu Vašej rodiny, keď ste náchylnejší k účasti na dopravnej nehode.

 Krytie Zabezpečenie pri nehode poskytuje spoločnosť Red Sands Insurance Company (Europe) Limited. Zistite viac o tomto krytí na našej špecializovanej produktovej stránke, kde si môžete vyžiadať ponuku.

 


Zpět na předchozí záznamy

 
Nasledujte nás

4Life Direct You Tube

Poisťovateľom je spoločnosť Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited, so sídlom Level 3 Ocean Village Business Centre, 23 Ocean Village Promenade, Gibraltár. Poisťovateľ je vedený Národnou bankou Slovenska ako poisťovňa z iného členského štátu EÚ oprávnená vykonávať poisťovaciu činnosť na území Slovenskej republiky.

4LIFE DIRECT SVET