4Life Direct - Úvodná stránka
Zavolajte teraz
0800 601 450
Opravte prosím nasledujúce nesprávne údaje

4Life Direct ma môže kontaktovať za účelom poskytovania informácii o produktoch, službách a ponukách, ktoré by ma mohli zaujímať. Súhlasím s kontaktovaním prostredníctvom Telefón E-mailu

3 tipy na jesenné výlety

3 tipy na jesenné výlety

Jeseň. Čas kedy ľuďom v domácnostiach o čosi častejšie cítiť vôňu rôznych čajov, horkej čokolády či tekvicového koláča. Obdobie jesene je známe okrem iného aj tým, že sa príroda odeje do najrôznejších farieb, ktoré nás lákajú vytiahnuť päty z domu a aj napriek stále chladnejšiemu počasiu sa vydať na dobrodružný výlet. My Vám prinášame 3 tipy na nenáročné, no predsa zaujímavé jesenné výlety na Slovensku. 

 

1. Morské Oko

Popis: 2,5 km dlhá lesná cestička v chránenej oblasti Vihorlat sa nachádza v blízkosti jazera Morské oko. Skladá sa z 9 náučných zastávok. Budete tu svedkami praktických ukážok zariadení na prácu v lese, napr. lanovku, premostenia, poľovnícke zariadenia, altánky a pod. Toto miesto je považované za jedno z najkrajších zátiší na Slovensku, ktoré si zachováva romantiku a prirodzený pôvab.  

 

2. Špania dolina

Popis: Špania dolina bola známa v celej Európe pre svoje medené ložiská, vrátane striebra. Nachádza sa asi 14 km severne od centra Banskej Bystrice, v západnej časti Starohorských vrchov. Náučný chodník začína u Klopačky, za ním nasleduje stúpanie pozdĺž šácht a štôlniach na vyhliadkové miesto na halde Maximilián. Odtiaľ je nádherný výhľad na Kremnické vrchy. Táto trasa sa skladá z 10 zastávok.

 

3. Súľovské skaly

Popis: Nachádzajú sa asi 10 km južne od Bytče. Jedná sa o veľmi populárnu a atraktívnu lokalitu. Vzdelávací chodník je súčasťou značeného turistického chodníka. Čaká tu na Vás 17 informačných panelov. Budete môcť obdivovať jedinečné skalné útvary, ako sú Gotická brána, Sova, Jašterička, Mních a po ceste aj zrúcaniny súľovského hradu.


Zpět na předchozí záznamy

 
Nasledujte nás

4Life Direct You Tube

Poisťovateľom je spoločnosť Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited, so sídlom Level 3 Ocean Village Business Centre, 23 Ocean Village Promenade, Gibraltár. Poisťovateľ je vedený Národnou bankou Slovenska ako poisťovňa z iného členského štátu EÚ oprávnená vykonávať poisťovaciu činnosť na území Slovenskej republiky.

4LIFE DIRECT SVET