4Life Direct - Úvodná stránka
Zavolajte teraz
0800 601 450
Opravte prosím nasledujúce nesprávne údaje

4Life Direct ma môže kontaktovať za účelom poskytovania informácii o produktoch, službách a ponukách, ktoré by ma mohli zaujímať. Súhlasím s kontaktovaním prostredníctvom Telefón E-mailu

Najlepšie horúce nápoje, o ktorých ste ešte nepočuli

Najlepšie horúce nápoje, o ktorých ste ešte nepočuli

Sú ideálne, ak vám varené víno lezie hore krkom a grog už nemôžete ani cítiť.

Ešte stále si pamätáme staré dobré časy odhŕňania chodníkov, stavania snehuliakov a dobrej guľovačky na vytrávenie štedrej večere. Potom sme si všetci sadli do obývačky a vo svetle farebných svetielok sme si dali grog, varené vínko či šodó a užívali si nádherný oddych.

Hoci boli posledné Vianoce vo väčšine Slovenska bez snehu, zima stále dokáže zaliezať až za nechty a horúci nápoj nám vždy pripomenie krásne chvíle. O týchto piatich nápojoch ste možno ešte nikdy nepočuli, ale zaručene vám spríjemnia večer:

Horúci maslový rum

V pollitri vody nechajte rozpustiť 60 gramov masla a štipku soli. Podľa chuti pridajte hnedý cukor, drvený muškátový oriešok, klinčeky a škoricu. Keď všetko spolu zovrie, vypnite sporák a počkajte, kým zmes vychladne na pitnú teplotu. Na dno pohára dajte rum, zalejte uvarenou zmesou a oddychujte.

Potešenie z BaileysBaileys je sám o sebe sladký dámsky likér, no so správnymi prísadami z neho môžete pripraviť skvelý drink pre každý maškrtný jazýček.

Do jedného deci mlieka dajte vyvariť škoricové drievko a 4 tobolky kardamómu. Takto ochuteným mliekom zalejte jedným deci Baileys likéru, poriadne zamiešajte a na vrch nastrúhajte horkú čokoládu. Nečakajte, kým nápoj vychladne!

Izba číslo 8Tento drink pochádza z 20. storočia a odporúčame ho v boji proti zimný nádcham.

Naložte kúsok pomarančovej a citrónovej kôry do misky cukru. Nechajte takto odstáť 12 hodín a pozorujte zázrak – aj bez kvapky vody sa ingrediencie premenili na vitamínový sirup. Rozlejte ho do hrubších pohárov, pridajte podľa chuti whisky a džús z granátového jablka. Všetko zalejte horúcou vodou.

Pre šoférov sme si pripravili dva zaujímavé horúce nápoje aj bez alkoholu.

Kesaria Doodh (šafránové mlieko)

Tradičnú kašmírsku pochúťku pripravíte tak, že do hlbšej panvice nalejete 5 šálok mlieka a privediete do varu. Potom na slabom ohni miešajte, kým sa nestratí približne 1/3 objemu. Pridajte 60 gramov práškového cukru, čajovú lyžičku šafránu a tri lyžičky kardamómu v prášku. Miešajte, pokým sa cukor nerozpustí a všetko sa pekne nespojí. Potom nalejte do pohárov, na vrch posekajte mandle alebo pistácie a vychutnávajte si indickú kuchyňu.

Bicerin


S touto lahôdkou sa presuniete na severozápad Talianska. V 250 mililitroch plnotučného mlieka rozvarte 90 gramov čokolády podľa vlastného výberu a nechajte minútu variť, zmes sa trochu spení. Čokoládou zalejte tretinu priesvitnej šálky, po zadnej strane lyžice nalejte do šálky silné, horké espresso, čím vytvoríte samostatnú vrstvu. Na koniec pridajte čerstvú šľahačku a turínsky tradičný nápoj je hotový. Nazdravie!


Zpět na předchozí záznamy

 
Nasledujte nás

4Life Direct You Tube

Poisťovateľom je spoločnosť Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited, so sídlom Level 3 Ocean Village Business Centre, 23 Ocean Village Promenade, Gibraltár. Poisťovateľ je vedený Národnou bankou Slovenska ako poisťovňa z iného členského štátu EÚ oprávnená vykonávať poisťovaciu činnosť na území Slovenskej republiky.

4LIFE DIRECT SVET