4Life Direct - Úvodná stránka
Zavolajte teraz
0800 601 450
Opravte prosím nasledujúce nesprávne údaje

4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás týmto informuje, že vyššie uvedené údaje budú spracované za účelom ponúkania, uzatvárania a plnenia zmlúv o životnom a neživotnom poistení v rozsahu špecifikovanom tu. Prehlasujem, že som sa s ním zoznámil a porozumel mu.

Urobte radosť svojím malým maškrtníkom

Urobte radosť svojím malým maškrtníkom

Vaším vnúčatam či deťom sa už pomaličky končia letné prázdniny. Spríjemnite im ich posledné dni voľna napečením sladkej dobroty v podobe koláčika "cheescake" s príchuťou slaný karamel :) 

 

INGREDIENCIE 

·       150 g sušienok

·       80 g masla

·       500 g mascarpone

·       250 g ricotty

·       4 PL Korunného cukru krupicového

·       3 celé vajíčka

·       Poleva:

·       100 ml vody

·       150 g Korunného cukru krupicového

·       100 g masla

·       80 ml smotany na šľahanie

·       0,5 – 1 čl soli

·       Na dozdobenie:

·       nasekané lieskové orechy

 

POSTUP 

Najskôr si urobíme korpusový základ. Maslové sušienky rozdrvíme a potom k nim primiešame maslo. Do tortovej formy s priemerom 24 cm dáme papier na pečenie a na dno natlačíme hotovú zmes tak, že kúsok z nej roztlačíme i po bokoch.

Pripravíme si jednoduchý krém. V miske pomaly vymiešame na nízkych otáčkach pomocou mixéru tvarohový krém. Vylejeme ho do tortovej formy. Krém vo forme zarovnáme a dáme piecť na 170 °C asi na 40-50 minút. Po upečení necháme cheesecake vychladnúť a neskôr ho dáme do chladničky na pár hodín poriadne stuhnúť.

Urobíme si polevu. Do hrnca s vodou prisypeme cukor a necháme ho pomaly rozpustiť, nemiešame. Občas chytíme rukoväť hrnca a iba zľahka ho potočíme, až kým nevznikne karamel zlatistej farby. Potom do karamelu primiešame zmäknuté maslo. Stále miešame, pokým sa karamel nespojí spolu s maslom. V závere prilejeme ešte smotanu izbovej teploty. Polevová zmes začne pomaly bublať – miešame ju naďalej, až kým nezačne bublať poriadne. Následne odstavíme z varu, chvíľu pomiešame a prelejeme do misky. Do misky s polevou pridáme soľ, premiešame a ochutnáme. V prípade, že sa nám poleva bude zdať málo slaná, prisolíme ju a necháme ju pomaly vychladnúť a stuhnúť.

Na záver cheesecake polejeme slaným karamelom. Môžeme ho dozdobiť aj nasekanými lieskovými orechmi. Dáme stuhnúť do chladničky a potom si ho už len s radosťou vychutnávame. 

Zdroj: Adriana Poláková


Zpět na předchozí záznamy

 
Nasledujte nás

4Life Direct You Tube

Poisťovateľom je spoločnosť Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited, so sídlom Level 3 Ocean Village Business Centre, 23 Ocean Village Promenade, Gibraltár. Poisťovateľ je vedený Národnou bankou Slovenska ako poisťovňa z iného členského štátu EÚ oprávnená vykonávať poisťovaciu činnosť na území Slovenskej republiky.

4LIFE DIRECT SVET