4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás týmto informuje, že vyššie uvedené údaje budú spracované za účelom ponúkania, uzatvárania a plnenia zmlúv o životnom a neživotnom poistení v rozsahu špecifikovanom tu. Prehlasujem, že som sa s ním zoznámil a porozumel mu.

Ako si zaistiť životné poistenie – návod krok za krokom

mother and daughter

Premýšľate o zjednaní životného poistenia? Veľa slovenských rodín si už životné poistenie založilo. Ich dôvody pre zjednanie životného poistenia sú podobné tým Vašim — poskytnúť pomoc svojim blízkym s hradením Vašich posledných nákladov a nahradiť stratený príjem alebo iné výdaje spojené s Vašim odchodom.

Medzi týmito dôvodmi si môžete všimnúť ústredný motív: Ľudia, ktorí kupujú životné poistenie chcú uľahčiť život blízkym, ktorých za sebou zanechajú. Preto sme pre Vás zostavili tento návod, ktorý Vás procesom zjednania životného poistenia prevedie krok za krokom.

Krok 1: Premyslite si, akú vysokú čiastku životného poistenia potrebujete

Poistná čiastka životného poistenia, akú potrebujete záleží na Vašej konkrétnej situácii. Povedzme, že máte napríklad deti, ktoré sú závislé od Vášho príjmu. Asi by ste chceli mať dostatočné životné krytie, ktoré by pomohlo nahradiť tento príjem po tom, ako odídete. Ak nemáte rodinu, možno by ste si chceli zabezpečiť dostatočné krytie, ktoré by pomohlo s uhradením nákladov na Váš pohreb alebo nezaplatené pohľadávky.

Krok 2: Urobte si prieskum o možnostiach životného poistenia

Existujú rôzne životné poistky dostupné pre dospelých, akými sú termínované životné poistenie a životné poistenie s garantovaným plnením. Existuje tiež životné poistenie, ktoré Vás kryje po celý Váš život a slúži k tomu, aby blízki po Vašom odchode nestrádali..

Nielen Váš vek, ale aj životná fáza môže pomôcť určiť druh poistky, ktorá je najlepšia pre Vás a Vašich blízkych. Napríklad, ak hľadáte životné poistenie len dovtedy, pokým splatíte hypotéku, termínované životné poistenie môže byť to pravé, keďže poskytuje krytie počas špecifického časového obdobia. Ale v prípade, že chcete celoživotné krytie, ktoré bude s Vami od narodenia Vášho dieťaťa po dôchodok a ešte ďalej, mali by ste zvážiť životné poistenie, ktoré Vás kryje celý Váš život.

Krok 3: Porovnajte si životné poistky

Tak ako pri akomkoľvek nákupe, aj tu si chcete byť istí, že za Vaše ťažko zarobené euro dostávate čo najväčšiu hodnotu. Najlepší spôsob ako na to? Vyžiadajte si cenové kalkulácie a potom ich porovnajte a hľadajte rozdiely v poistkách a v tom, čo pokrývajú. Vždy sa uistite, že porovnávate aj poistné podmienky, a nielen poistné čiastky. Nie všetky poistky boli navrhnuté rovnako, aj keď ide o rovnaký druh poistenia.

Krok 4: Čítajte malé písmená

 Predtým než sa podpíšete na bodkovanú čiaru si pozorne prečítajte malé písmená. To zahŕňa akékoľvek doložky priložené k poistnej zmluve, ktoré definujú ako bude fungovať a čo bude a nebude pokrývať.

Nie ste si istí čo je kryté, prípadne potrebujete vysvetlenie? Nebojte sa klásť otázky pred tým, než poistku uzavriete. Môže od toho závisieť finančná budúcnosť Vašej rodiny.

Dôležitá informácia pre všetkých klientov. V priebehu trvania mimoriadnych opatrení môžete byť Vy a Vaša rodina v absolútnom pokoji, nakoľko Vaše životné poistenie nie je ovplyvnené situáciou spôsobenou šírením ochorenia Covid-19. Ste stále krytí za rovnakých podmienok platných pri uzatvorení Vašej poistnej zmluvy. 4Life Direct je tu vždy pre Vás a Vašu rodinu.