Milí klienti, radi by sme vás požiadali, aby ste dbali na svoje zdravie a bezpečnosť a nenavštevovali nás na pobočke. Radi s Vami vyriešime všetko potrebné telefonicky, emailom alebo korešpondenčne v pracovné dni od 8:00 do 16:30. Ďakujeme. Spolu to zvládneme.
staršia a mladšia žena sa objímajú a usmievajú

Ako si zaistiť životné poistenie – návod krok za krokom

Saturday, 25 April 2020

Premýšľate o životnom poistení? Veľa slovenských rodín si už životné poistenie založilo. Ich dôvody sú podobné tým Vašim — finančná pomoc pre najbližších, náhrada strateného príjmu alebo pokrytie iných nákladov spojených s vaším odchodom.

Hlavným dôvodom, prečo si väčšina ľudí životné poistenie zjednáva, je zabezpečenie svojich najbližších. Dôležité je správne nastavenie krytia. Preto sme pre vás pripravili súhrn informácií, ktorý vás krok za krokom prevedú zjednaním takéhoto poistenia.

Krok 1: Premyslite si, akú vysokú čiastku životného poistenia potrebujete

Poistná čiastka životného poistenia záleží na Vašej konkrétnej situácii. Ak máte deti, ktoré sú závislé na všetkom príjme, malo by toto krytie v prípade nutnosti nahradiť stratený príjem. Ak rodinu nemáte, potom by suma mala pokryť vaše neuhradené záväzky alebo náklady spojené s vaším odchodom.

Krok 2: Urobte si prieskum o možnostiach životného poistenia

Existujú rôzne životné poistky dostupné pre dospelých, akými sú termínované životné poistenie a životné poistenie s garantovaným plnením. Existuje tiež životné poistenie, ktoré Vás kryje po celý Váš život a slúži k tomu, aby blízki po Vašom odchode nestrádali.

Nielen Váš vek, ale aj životná fáza môže pomôcť určiť druh poistky, ktorá je najlepšia pre Vás a Vašich blízkych. Ak hľadáte životné poistenie len dovtedy, pokým splatíte hypotéku, termínované životné poistenie môže byť to pravé, keďže poskytuje krytie počas špecifického časového obdobia. Ale v prípade, že chcete celoživotné krytie, ktoré bude s Vami od narodenia Vášho dieťaťa po dôchodok a ešte ďalej, mali by ste zvážiť životné poistenie, ktoré Vás kryje celý Váš život.

Krok 3: Porovnajte si aktuálnu ponuku životných poistiek

Tak ako pri akomkoľvek nákupe, aj tu si chcete byť istí, že za Vaše peniaze dostávate čo najväčšiu hodnotu. Nič preto nenechajte na náhodu! Vyžiadajte si cenové kalkulácie, porovnávajte a hľadajte rozdiely v poistkách a v tom, čo pokrývajú. Vždy sa uistite, že porovnávate aj poistné podmienky a prípadné výnimky, nielen poistné čiastky. Tie sa môžu v rovnakom druhu poistenia výrazne líšiť.

Krok 4: Čítajte malé písmená a nebojte sa pýtať

Pred podpisom poistnej zmluvy si pozorne prečítajte všetky dostupné dokumenty. Tie zahŕňajú nielen poistné podmienky, ale aj akékoľvek prílohy definujúce platnosť a rozsah pokrytia.

Nie ste si istí, čo presne spadá pod poistné krytie, prípadne potrebujete vysvetlenie? Nebojte sa klásť otázky pred tým, než poistku uzavriete! Môže od toho závisieť finančná budúcnosť Vašej rodiny.

Informujte sa o možnosti poistenia ešte dnes!

0800 601 450

Pokračovaním v prehliadaní našej stránky súhlasíte s využitím Cookies. Viac informácií nájdete na stránke Zásady používania súborov Cookie.PRIJAŤ