Milí klienti, radi by sme vás požiadali, aby ste dbali na svoje zdravie a bezpečnosť a nenavštevovali nás na pobočke. Radi s Vami vyriešime všetko potrebné telefonicky, emailom alebo korešpondenčne v pracovné dni od 8:00 do 16:30. Ďakujeme. Spolu to zvládneme.

Životné poistenie: Vaše jediné novoročné predsavzatie, ktoré vás oslobodí

Friday, 08 January 2021

Milí klienti, záujemcovia o poistenie a priatelia, začneme obligátne a jednoducho: Prajeme Vám šťastný nový rok!

Keď sa zamyslíte nad uplynulým rokom 2020, za čo ste vďační najviac? Väčšina z nás pravdepodobne povie: za našu rodinu, priateľov, prácu, a za zdravie.

A práve zdravie bolo minulého roku testované najviac, keď sme sa ocitli v každodennom boji s neutíchajúcou pandémiou, ktorej následky ešte stále zažívame.  Možno aj vďaka nej sme si však uvedomili, na čom skutočne záleží. Všetci sa môžeme zhodnúť na tom, že naši milovaní sú najdôležitejšou súčasťou nášho života.

“Veci”, na ktorých skutočne záleží

Vstupom do nového roka v spoločnosti začína pravidelne rezonovať téma novoročných predsavzatí. Vo väčšine prípadov si ľudia želajú schudnúť, prestať fajčiť, začať nový koníček alebo splatiť dlhy. Nemali by sme však zabúdať na jedno rozhodnutie, ktoré ponúka pokoj a je dôležitou súčasťou finančného plánovania: životné poistenie.

Životné poistenie ponúka finančnú ochranu a poskytuje finančnú stabilitu vašim blízkym, keď zomriete. Súčasťou ochrany vašej rodiny je zabezpečenie toho, aby boli finančne zaistení v momente, ak vy sami už toho nie ste schopní. Vedomie, že máte uzatvorenú životnú poistku, môže byť pre vás aj vašu rodinu oslobodzujúce.

Zodpovedná budúcnosť nie je luxus

Ak máte niekoho, kto sa spolieha na váš príjem, či už manžela, manželku alebo deti, jednou z oblastí, na ktoré musíte myslieť, je životné poistenie. Pretože sa vynára otázka: čo by sa stalo, keby ste zomreli? Mala by vaša rodina finančnú stabilitu na udržanie životného štýlu? Bola by hypotéka pokrytá a boli by zaplatené všetky účty? Ak si nie ste istí odpoveďou na tieto otázky, potrebujete životné poistenie.

Je potrebné si uvedomiť, že životné poistenie nie je luxus, práve naopak, je neuveriteľne dostupné. Zároveň je dokonalou ukážkou toho, čo by malo obsahovať novoročné predsavzatie, ktoré má vysokú pravdepodobnosť, že bude splnené.

Životné poistenie ako ideálne predsavzatie

Ukážeme si to na nasledujúcom príklade. Životné poistenie:

✅         Je dostatočne konkrétne: Získanie životného poistenia je jasný cieľ, ktorý má daný začiatok a koniec. Keď ho získate, máte hotovo. Nie je ako ciele v oblasti chudnutia alebo šetrenia peňazí, ktoré nie sú konkrétne a môžu sa obmieňať počas celého roka.

✅         Je merateľné:  Naši vyškolení pracovníci vám pomôžu posúdiť finančnú čiastku, ktorú by ste mali mesačne prispievať na to, aby ste dosiahli ideálne poistné krytie vo vašom prípade.

✅         Je to dosiahnuteľné: Nikto nie je vylúčený z možnosti získať životné poistenie. Minimálne u nás platí, že ak máte medzi 40-85 rokov, poistenie ste schopní uzavrieť aj napriek znepokojivému zdravotnému stavu. 

✅         Je relevantné: Životným poistením nekupujete iba finančné zabezpečenie, ale aj pokoj v duši s vedomím, že za sebou zanecháte niečo, čo pomôže vaším najbližším prekonať náročné chvíle.

✅         Je založené na čase: Už dnes si vo svojom kalendári viete zaznačiť, kedy presne si životné poistenie uzatvoríte, na rozdiel od iných cieľov, pri ktorých dúfate, že ich dosiahnete niekedy do konca roka. Životné poistenie navyše nie je krátkodobým cieľom, ak ho máte, bude vám fungovať aj po ďalšie roky.

Nákup životného poistenia je ľahké odložiť, hlavne keď si človek myslí že na to má ešte čas. Ako sa nám však potvrdilo už v uplynulom minulom roku, nikdy neviete, čo prinesie zajtrajšok.  Zamyslite sa nad životným poistením ako novoročným predsavzatím a odškrtnite si ho zo zoznamu svojich úloh. Tento čas je tým najlepším obdobím na to, aby ste obdarovali svojich blízkych. Poskytnutím pokoja, vďaka ktorému sa budete môcť sústrediť aj na ďalšie veci vo svojom živote.

Pokračovaním v prehliadaní našej stránky súhlasíte s využitím Cookies. Viac informácií nájdete na stránke Zásady používania súborov Cookie.PRIJAŤ