Milí klienti, radi by sme vás požiadali, aby ste dbali na svoje zdravie a bezpečnosť a nenavštevovali nás na pobočke. Radi s Vami vyriešime všetko potrebné telefonicky, emailom alebo korešpondenčne v pracovné dni od 8:00 do 16:30. Ďakujeme. Spolu to zvládneme.

Ako si pomôcť počas koronavírusu: Myslite aj na svojich najbližších

Friday, 06 November 2020

A je to tu zas. Podľa všetkého sú čísla a štatistiky ďaleko hrozivejšie. Koronavírus a jeho následky sa na nás valia prakticky z každej strany. Z médií, zatvorených obchodov, škôl alebo ťažko dostupných zdravotných zariadení. Nezostáva nám nič iné, než sa s pocitom určitého rizika a novými opatreniami naučiť fungovať. Bohužiaľ vám tu nemôžeme ponúknuť žiadnu zázračnú radu, ako si poradiť so samotným vírusom alebo úzkosťou spojenou s jeho dopadmi. Avšak sme pre Vás pripravili stručný prehľad odporúčaní, ktoré by vám v súčasných neľahkých dňoch mohli poskytnúť pocit pokoja.

Ako môžete zabezpečiť svojich najbližších?

Ekonomické vplyvy možno v tejto chvíli ťažko odhadovať. Ale už teraz je jasné, že s finančnými problémami sa potýka a bude potýkať rad jedincov, ale aj celej firmy. Zbavte sa obáv a urobte opatrenia, ktorými zaistíte pokojnú budúcnosť sebe i svojim najbližším.

Nabáda vás neistota dnešných dní k zamysleniu, ako zabezpečiť svojich najbližších? Chcete si byť istí, že v prípade vášho odchodu nebudú vystavení neočakávanej finančnej záťaži? Potom životné poistenie ponúka riešenie. Peniaze z poistného plnenia nepatria do dedičského konania a sú oslobodené od dane. Nemusíte nikam chodiť ani sa s nikým osobne stretnúť. Stačí vyplniť krátky formulár na našich stránkach alebo zavolať na bezplatné telefónne číslo 0800 601 450.

 Pozitívne naladený aj v čase epidémie 

Majte na pamäti, že ľudský organizmus je prispôsobený na záťaži a nepohodlie. Hoci väčšina populácie patrí do šťastnej generácie, ktorá vyrastala prevažne v blahobyte a mieri, história ukazuje rad prípadov, kde “nemať sa len dobre” bolo úplne normálne. Môžete cítiť zlosť, frustráciu alebo strach. Vďaka protipandemickým opatreniam ste možno odlúčení a svojich najbližších nejaký čas neuvidíte. Taky je viac času sa pozorovať a vnímať každé zakašľanie alebo iné príznaky, o ktorých denne počujete. Nemajte obavy, to je bežné. V prvom rade pracujte na svojom pokoji a pozitívnom prístupe. Verte, že psychika je mocná. Skúste si trošku odľahčiť od neustálej mediálnej masáže. Namiesto sledovania čísel o chorých si otvoríte obľúbenú knihu alebo zapnite rádio. Aj tak sa k vám informácie dostanú, ale môžete ich prinajmenšom zredukovať.

Ostaňte v kontakte, buďte on-line

Izolácia nie je nič príjemné pre nikoho z nás. Skúste si nájsť pevné body v každodennosti a stanovte si režim. Aj keď vám rodina výrazne chýba, vydržte odlúčenie a tešte sa, ako si neskôr ten spoločný čas vynahradíte. Využite moderné technológie a buďte s nimi v kontakte. Vnúčatá vám určite poradia, ako na svojom telefóne alebo počítači zriadiť videohovor. Nemusí vás to stáť ani korunu navyše.

Ak potrebujete v súvislosti s pandémiou pomôcť, existujú špeciálne linky. Jednou z nich je aj Krízová linka pomoci, kde je možné rovno zavolať na číslo 0800 500 333, prípadne im napísať do chatovej poradne na ich stránkach.  

A pamätajte, každá kríza sa raz skončí! Rovnako tak tomu bude aj s touto pandémiou.

Informujte sa o možnosti poistenia ešte dnes!

0800 601 450

Pokračovaním v prehliadaní našej stránky súhlasíte s využitím Cookies. Viac informácií nájdete na stránke Zásady používania súborov Cookie.PRIJAŤ