Milí klienti, radi by sme vás požiadali, aby ste dbali na svoje zdravie a bezpečnosť a nenavštevovali nás na pobočke. Radi s Vami vyriešime všetko potrebné telefonicky, emailom alebo korešpondenčne v pracovné dni od 8:00 do 16:30. Ďakujeme. Spolu to zvládneme.
vnučka zakrýva starej mame oči pri čítaní

Prečo rodičia v domácnosti potrebujú životné poistenie

Sunday, 10 May 2020

Potrebuje rodič v domácnosti životné poistenie? Odpoveď je áno.

Ak by sa rodičovi v domácnosti prihodilo niečo nečakané, druhý rodič – jediný chlebodarca Vašej domácnosti – by musel pracovať ďalej, aby bol schopný zabezpečiť rodinu a tiež zaplatiť ďalšie výdavky (napríklad opateru detí) a nahradil to, čím prispievate do domácnosti.

Pri určovaní životného krytia by sa nemalo nikdy zabúdať na prácu, ktorou prispieva rodič v domácnosti. Tiež nie je otázkou „či“ by mal mať rodič v domácnosti rovnaké alebo vyššie poistné krytie ako pracujúci rodič. Namiesto toho, určite potrebu životného zaistenia pre rodiča v domácnosti podľa jej alebo jeho príspevku do Vašej domácnosti.

Priraďte finančné hodnoty k aktivitám rodiča v domácnosti

Medzi úlohy, ktoré vykonávajú rodičia v domácnosti patrí:

  • Opatrovanie detí
  • Varenie
  • Upratovanie domu
  • Vybavovanie záležitostí / nákupy
  • Pranie a žehlenie
  • Šoférovanie

Na to, aby ste určili, koľko poistného krytia by mohol rodič v domácnosti potrebovať, sa jednoducho opýtajte: Keby sa niečo stalo rodičovi v domácnosti, koľko by stálo najatie niekoho, kto by prevzal domáce povinnosti?

Informujte sa o možnosti poistenia ešte dnes!

0800 601 450

Pokračovaním v prehliadaní našej stránky súhlasíte s využitím Cookies. Viac informácií nájdete na stránke Zásady používania súborov Cookie.PRIJAŤ